( 0 )
نگهداری از لنز
لنز ایران افرادی که مایل به استفاده از لنز هستند حتما بایستی یکسری نکات را برای راحتی چشم خود و برای جلوگیری از خراب شدن لنز و یا آسیب وارد کردن به چشم رعایت نمایند این نکات به شرح زیر است

1- در هنگام گذاشتن و برداشتن لنز از چشم حتما دستهای خود را کاملا تمیز با صابون بشویید استفاده از صابونهای مایع به خصوص آنتی باکتریال بهتر است.

2- در هنگامی که لنز در چشم قرار دارد حتی الامکان از رفت و آمد در محیط های آلوده و پر گردو خاک خودداری نمایید .و از تماس دست با لنز و مالیدن چشم پرهیز نمایید چون در اثر مالش چشم ممکن است لنز از چشم بیرون آید و گم شود و یا به قرنیه چشم آسیب رساند.

3- در هنگامی که لنز در چشمتان است خانم ها حتی الامکان از مواد آرایشی استفاده ننمایند و یا در صورت استفاده اول لنز را در چشم قرار داده و بعد از آن از مواد آرایشی استفاده نمایید.

4- در هنگام استفاده از لنز در صورت بروز هر گونه قرمزی - تاری دید - عفونت و ناراحتی فورا لنز را از چشم برداشته و دور چشم و پلکها را با آب سرد و تمیز و صابون بشویید و و تا عدم بهبودی کامل از لنزتان استفاده نکنید ودر صورت عدم بهبودی کامل چشم حتما به متخصص چشم یا اپتومتریست مراجعه نمایید.

5- خانم ها حتما ناخن های خود را کوتاه و تمیز نگه دارند به خصوص ناخن انگشت سبابه که با آن لنز را از جا لنزی برمیدارند و یا در چشم میگذارند چون ناخن بلند یا باعث آسیب رساندن به چشم و یا به لنز میشود.

6- لنز یک وسیله کاملا شخصی میباشد حتما از قرض دادن آن به دیگران حتی برای مدت کوتاه خودداری نمایید و خودتان نیز از لنزهای دیگران استفاده نکنید.

7- حتما در موقع خرید لنز از پلمپ بودن ظرف لنز خود مطمئن شوید و از خرید لنز های بدون پلمپ جدا خودداری نمایید . چون در مواردی به خصوص در بوتیک ها - فروشگاهها مواد آرایش و بهداشتی - داروخانه ها و حتی آرایشگاههای زنانه مشاهده میشود گه لنز باز شده را به افراد میدهند که این امر میتواند در مواردی بسیار خطرناک باشد.

8- در صورت استفاده از لنز های ویال ( لنز هایی که در داخل بطریهای شیشه ای عرضه میگردند )و لنز های فصلی که به صورت روزانه استفاده میشوند هرگز با این لنز ها نخوابید .خوابیدن با لنز های یکروزه و هفتگی و ماهانه بسته به توصیه پزشکتان و نوع لنز مانعی ندارد.

9- از لنزتان بیش از مدت زمان توصیه شده استفاده ننمایید این مدت در مورد لنز های ویال حداکثر شش ماه یا یک سال (کمتر توصیه میشود علمی همان شش ماه ) در مورد لنزهای فصلی سه ماه - لنزهای ماهانه یک ماه - لنزهای هفتگی یک هفته و در مورد لنزهای یک روزه یک شبانه روز میباشد .ذکر این نکته ضروری است که عمر هیچ لنزی در دنیا حداکثر بیش از شش ماه نیست آنهم فقط لنزهای ویال که در مواردی یکسال هم مانعی ندارد ولی بیش از مدت یکسال هرگز توصیه نمیشود و گفته بعضی از همکاران متخصص یا حتی غیر متخصص که لنز من بیش از یکسال تا دو یا سه سال میتوان از آن استفاده نمود کاملا غیر علمی و غلط است.

10- جهت نگهداری از لنز حتما باید از محلول های مخصوص لنز و مارکهای استاندارد استفاده نمود و بعد از برداشتن لنز از چشم آنرا در محلول و در جالنزی قرار داد . استفاده از آب حتی جوشیده و سرم شستشو و یا هر مایع دیگری توصیه نمیشود . استفاده از سرم شستشو آنهم فقط برای آبکشی لنز نه نگهداری در داخل سرم مانعی ندارد . ضمنا از محلول لنز های سخت جهت لنز های نرم هم استفاده نشود مگر اینکه این نکته در بروشور محلول توضیح داده شده باشد.

11- جا لنزی خود را حد اقل هفته ای یکبار با مایع ظرف شویی و آب تمیز شسته و در هوای آزاد بگذارید خشک شود و هر ۴ ماه یکبار جالنزی خود را تعویض نمایید.

12- گذاشتن لنز در روز های اول برای کسانی که برای اولین بار از لنز استفاده میکنند کمی وقت گیر و سخت است بنابراین بهتر است با کمی حوصله و دقت با آن کنار آیید تا کاملا برایتان عادی شود. جهت آموزش نحوه گذاشتن و برداشتن لنزهای تماسی در چشم اینجا کلیک نمایید.

13- در صورت استفاده از لنز های ویال یا سالانه در طول روز بیش از هشت ساعت از این لنز ها استفاده نکنید و استفاده از لنزهای روزانه - هفتگی - ماهانه و فصلی بیش از این مقدار مانعی ندارد مگر اینکه باعث ناراحتی چشم شوند.

لنز ایران جهت دریافت فیلم های آموزشی اینجا کلیک نمایید.

لنز ایران جهت آموزش نحوه گذاشتن و برداشتن لنزهای تماسی در چشم اینجا کلیک نمایید.

تبلیغات

سفارش مجدد

با استفاده از اين قابليت در وقت صرفه جويي نماييد.

جهت سفارش مجدد سفارش قبلي به قسمت سفارشات من مراجعه نماييد.

سفارشات من

تبلیغات
سايتها و تلفن هاي رسمي لنز ايران
  • www.lensiran.ir
  • www.lens-iran.com
  • 0919-0424260
  • 0919-0424261
  • 021-66453955
اطلاعات حساب بانک

بانک
سامان
نام دارنده حساب
رضا ساسانيان
شماره کارت
0944 6278 8610 6219
زرین پال، دروازه پرداخت معتبر

آخرین دیگاه مشتریان
سلام وقت بخیرمورنینگ سالیانه میخاستم،نمره8-آستسگمات3.75-آکس10موجود هست؟